Egzama Karşıtı Ürünler

Farmasi Egzama Karşıtı Ürünler

Egzama çok yaygın görülen bir deri hastalığıdır. egzamanın birçok farklı nedeni olabilir. Deri dokusunda pütürlü görünüm kaşıntı ve kızarıklık egzamanın en sık görülen belirtilerindendir. Çeşitli fiziki şartlar sonucu cildin kendini korunmak için savunma oluşturması ile ortaya çıkar aynı zamanda cildin tahriş olması, aşınması ve hassasiyet oluşturması sonucunda da egzama oluşabilir.

Piyasada satılan çoğu cilt bakım ürününün içeriğinde alkol gibi cildi tahriş eden zararlı içerikler bulunmaktadır. Bu içerikler zamanla cildin hassasiyetini arttırarak ciltte egzamaya neden olmaktadır. Saç şampuanları, saç kremleri içerisinde olan alerjik maddeler de egzamayı tetiklemektedir.

Bu alerjik reaksiyondan dolayı ortaya çıkan egzamanın sonucunda ciltte ağır tahribat meydana gelebilir. Farmasi ürünleri doğal bitki özlerinden oluştuğu için aynı zamanda Helal Kozmetik sertifikasına sahip olduğu için içerisinde zararlı içerikler barındırmaz. Bu yüzden cilt dokusunu yıpratmadan ve tahriş etmeden bakımını yapar.

Farmasi Kozmetik’e ait bitkisel ürünler ile egzama sorununuza çare bulabilirsiniz. İşte Farmasi egzama karşıtı ürünler;
 
Saç İçin Egzama Ürünleri
Eğer egzama saç derinize başladıysa şampuanınızı değiştirmenizde fayda olabilir. Farmasi’nin egzama karşıtı şampuanları aşağıdaki gibidir;
Aynısefa Yağı Şampuanı,
Çay Ağacı Yağı Şampuanı
Deniz yosunlu Sabun
 
Cilt İçin Egzama Ürünleri
Farmasi Aynısefa Yağı Balsam Krem,
Farmasi Çay Ağacı Kremi,
Farmasi Reishi Mantarı

Farmasi Aynısefa Balsamı içerisinde yüksek oranda aynısefa yağı içermektedir. Özellikle kuru, kabuk bağlamış ve kaşınan cilde uygulanır uygulanmaz rahatlatır ve derinlemesine nemlendirerek pütürlü görünümü alır.

Farmasi Çay Ağacı Kremi ise özellikle egzama başlangıcında çok etkilidir. Antibakteriyel olduğu için uygulanan bölgede anında rahatlama ve ferahlık sağlarken bakterilerin üremesini de engelleyerek bölgeyi dezenfekte etmede yardımcıdır.

Reishi Mantarı Bu özel mantar vücudun bağışıklık sistemini arttırdığı için egzama oluşumunu içten engelleyerek daha sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Takviye edici gıda olarak alınır.