Topuk Dikeni Tedavisi

 topuk dikeni

Topuk dikeni neden olur? Uzun süre ayakta kalıyorsanız ve tabanı sert ayağınızı rahatsız edici bir ayakkabı kullanıyorsanız topuk dikeni riskiyle karşı karşıyasınız. Sabahları yatağınızdan kalktığınızda ilk adımlarınızda topuğunuzda ağrı hissediyorsanız ve adımlarınızı atmanızda güçlük çekiyorsanız, topuk dikeni tanısı için önemli bir belirti olabilir. Daha sonra hafiflemeye başlar. Gün içerisinde ayakta kalmanıza bağlı olarak yorulduğunuzda tekrarlayabilir.

Topuk Dikeni Tedavisi İçin Farmasi Ürünleri

Oldukça acılı ve can sıkıcı bir rahatsızlık olan topuk dikeni tedavisi için Farmasi’de aradığınız ürünleri bulabilirsiniz. Dr Cevdet Tuna tarafından topuk dikeni gibi sorunlara özel olarak formulüze edilmiş Farmasi ürünleri hangileri?

Dr Cevdet Tuna Çay Ağacı Yağı Kremi
Antiseptik özelliğe sahip olan çay ağacı yağı ile topuk dikeni tedavisi yapabilirsiniz. Çay ağacı kremini sürdükten sonra ayaklarınızı streç film yardımıyla sarın. Bu işlem nemin içeri hapsolmasını ve çay ağacı yağının daha etkili olmasını sağlayacak. Uygulama akşam yapılabilir. Streç film ile sarılmış ayak sabaha kadar bekletilir bu uygulamayı haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Farmasi Dr Cevdet Tuna At Kestanesi Masaj Jeli
At kestanesinin Ağrı giderici ve dinlendirici etkisinden faydalanmak için bir kap içerisinde ılık su koyunuz. ılık suyun içerisine bir tahta kaşığı kadar at kestanesi masaj jeli koyarak suyu iyice karıştırınız. Yaklaşık 45 dakika ayaklarınızı bu suyun içerisinde bekletiniz, daha sonra ayaklarınızı sudan çıkartıp kurulayın ve dinlendirin.
Not: Topuk dikeni oluşumunu etkileyen faktörleri gözden geçirdikten sonra uzun süre ayakta kalmamaya, ayakkabınızın rahat olmasına, kilo problemlerine de dikkat etmenizi öneriyoruz.
 
Farmasi’ye kayıt olmak ve ürünleri katalog fiyatı üzerinden çok daha indirimli şekilde satın almak için doğru adrestesiniz! Kayıt ve başvuru formu için Buraya tıklayınız.