ÇAY AĞACI YAĞI

Farmasi Çay Ağacı Yağı

Çay ağacı yağı mikrop öldürücü (antiseptik) ve antibakteriyel özelliği nedeniyle uzun zamandan beri tedavi amacıyla kullanılıyor. Bu yöntem ilk Avustralya’da başlamış. Özellikle, Avustralya’da binlerce yıldır Aborjinler, çay ağacı yağını mikrop öldürücü etkisi nedeniyle kesikleri ve yaraları iyileştirmek için kullanmışlar. Şimdilerde ise şampuanlarda ve deodorantlara ek olarak, akne ve egzamayı tedavi eden kremlerin içeriğinde de çay ağacı yağı kullanılıyor.

Çay Ağacı Yağı Neden Faydalıdır?
Çay ağacı yağı özellikle bakteri, virüs ve mantarların neden olduğu hastalıkların tedavisinde etkilidir. Günümüzde birçok antibiyotiğin üstesinden gelemediği bazı enfeksiyonları tedavi edebilir.

 Farmasi Çay Ağacı Yağı

Bakterilerin ya da mantarların neden olduğu cildin aşırı yağlanması, siğil, kaşıntılı döküntüler, kepek vb. cilt hastalıklarına karşı doğal bir iyileştiricidir. Aynı zamanda, güneş yanıklarına ve derideki soyulmalara da iyi gelir.Solunum yolları ile ilgili astım, boğaz ağrısı, öksürük ve benzeri sorunların tedavisine yardımcı olur.Kızamık, su çiçeği, gribal enfeksiyon ve soğuk algınlığı gibi bazı bulaşıcı hastalıkların tedavisinde kullanılır.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Ağzı ve dişleri temizler.

Dermatolojik hastalıklara karşı da iyileştirici etkiye sahip olan çay ağacı yağının ayrıca ağız kokusunu gidermede etkili olduğu saptanmıştır. Bunlara ek olarak cinsel bölgede iltihaplanma ve ‘stafilokok’ adı verilen bakteriden kaynaklanan hastalıklara karşı da faydalıdır.

Çay Ağacı Yağı Faydaları ve Kullanım Alanı

Çay ağacı yağı bakteri ve diğer mikropların sebep olduğu deri hastalıklarını iyileştirir. Çay ağacı yağının iyileştirmede etkili olduğu bu hastalıklar arasında böcek sokması, mantar,sedef,Egzama, enfeksiyonları, ciltteki yanıklar, iltihaplanma ve uçuk sayılabilir.

Ayak Mantarının Tedavisi 
Çay ağacı yağı içeren krem kullanarak ayak mantarı kaynaklı kaşıntı ve yanmayı azaltabilirsiniz. İçeriğinde çay ağacı yağı olan kremler mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılan ‘Tinoctin’ ve ‘Genaspor’ gibi mantar hastalıkları için kullanılan diğer kremler kadar etkilidir. Ancak, mantar hastalığından tamamen kurtulabilmek için içeriğinde en az yüzde 25 çay ağacı yağı ihtiva eden kremler kullanılmalıdır.

Mantar Enfeksiyonlarını İyileştirir 
Çay ağacı yağı ayak mantarının yanı sıra tırnak mantarını iyileştirmede de etkili bir yöntemdir. Örneğin; ayak tırnaklarında oluşan mantara karşı çay ağacı yağını günde 2 kez olmak üzere 6 ay boyunca uygulayabilirsiniz. Böylece tırnak mantarında tamamen iyileşme sağlayabilirsiniz.
Akneleri Azaltır
Yüzde beş oranında çay ağacı yağı içeren krem ya da losyonlar akneleri azaltırken, aynı oranda benzoil peroksit içeren merhemlerden daha az tahriş edicidir.

Güneş Yanığı ve Ciltteki Kızarıklığı Giderir
Cildinizde oluşan kızarıklık ve güneş yanıklarını güneş kremine veya aloe veraya birkaç damla çay ağacı yağı ekleyerek dindirebilirsiniz.

Ağız ve Nefes Sorunlarının Tedavisi
Çay ağacı yağı kötü kokan nefes, plak, diş eti iltihabı gibi oral sorunların tedavisi için kullanılabilir. Özellikle diş hekimi tarafından uygulanan tedavinin öncesi ve sonrası için bakterilerle mücadelede etkilidir. Bunun için bir bardak ılık suya 3 damla çay ağacı yağı damlatarak gargara yapabilirsiniz.

Ağızda Çıkan Yara ve Boğaz İltihabına İyi Gelir
Çay ağacı yağını sıcak suya karıştırıp buharını solumak balgamı söker atar. Ayrıca bu buharı solumaya devam etmek göğüs hastalıkları ve boğaz ağrısına iyi gelir. Nefes darlığından oluşan göğüs hastalıklarında sizi rahatlatır.

Diş Fırçasını Temizlemek İçin
Diş fırçamız bakteri oluşumu için elverişli olduğundan dişlerimizin temizliğinde diş fırçası temizliği çok önemlidir. Birkaç damla çay ağacı yağı diş fırçamızı temizlemede yeterli olacaktır.
Haşereleri Önlemek İçin
Çay ağacı yağı haşerelerle mücadelede etkili bir yöntemdir. Karınca ve böceklerin çoğu çay ağacı yağının yaydığı kokudan uzaklaşmak istediğinden birkaç damlası uzak tutmaya yeterli olacaktır.

Spor Ekipmanlarının Kokusunu Gidermek İçin
Çay ağacı yağı doğal bir koku gidericidir. Spor aletleri bakteri barındırdığından kötü kokabilir. Bu yüzden çay ağacı yağı kullanımı tercih edilebilir


FARMASİ AİLESİNE KATILMAK ve KAZANMAK İSTERMİSİNİZ? 

👍🏻İsterseniz kendi ihtiyaçlarınızı toptan fiyatına parekende fiyatlarla alın.
🍀İsterseniz satış yapın kar ve hediyeler kazanın aile bütçeye yardımcı olun. 
🌿İsterseniz ekibinizi kurun hayallerinize kavuşun,hayal edemeyeceğiniz paralar kazanın,ekibinize kazandırın, kendi işinizin patronu olun.

Sipariş verme zorunluluğu yok!
İstediğiniz zaman istediğiniz miktarda sipariş girmekte özgürsünüz.

Çalışmak istemediğiniz de üyeliğiniz silinir.Zorlama yok!

***EV HANIMLARI EK İŞ ARAYANLAR***
**OKUYUN PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ**

%100 TÜRK FİRMAYIZ 
YILLARIN VERDİĞİ TECRÜBEMİZ İLE

SİZLERE FARMASİ FIRSATLARINI SUNMAYA DEVAM EDİYORUZ.
SİZDE FARMASİ KOZMETİK FIRSATLARINDAN FAYDALANMAK 
katalog üzerinden satış yaparak yada ekip kurarak 
para kazanmak İSTERMİSİNİZ?
Ürünlerimiz bitkisel olup 
Sağlık bakanlığı onaylı 
Helallik belgesine tabi 
Dermotolejik testlerden geçmiştir.

   Yorumlar - Yorum Yaz