• https://www.facebook.com/sermayesiz.is
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905334949004
  • https://www.instagram.com/farmasimarketim

Başarı Hikayeleri

Merhaba Sevgili Farmasi Dostları

Sizlerle Farmasi çalışma sistemimi paylaşmak istiyorum.

Bu işe ilk başladığımda hedefimi koydum ve pes etmeden çalışarak ilk aylarımda Müdür seviyesine geldim ve şu anda Direktör olarak sizlere yazıyorum.

“İnsan nereye gideceğini bilemezse fazla ileriye gidemezmiş. Önce hedefimizi belirlemeliyiz.”

Bu işi işim olarak kabul ettiğim andan itibaren kendimi bu yönde geliştirmeye karar verdim.Tam donanımlı ve sürekli bilgili kalabilmek için hiçbir zaman bağımı koparmadım, şirketimizin ve sponsorlarımın toplantılarına katılmaya özen gösterdim. Başlangıçtan beri her işimi kendim yaptığım ve çözüme ulaştırmaya çalıştığım için başarılı olduğuma inanıyorum. Direktörüne bağımlı olmayan, kendi problemlerini çözmeye çalışan liderlerin daha başarılı olduğunu ve ayrıca sorun yaratan değil, çözüm üreten insanlarla çalışmanın daha keyifli ve yararlı olduğunu gördüm.

Fırsat toplantılarımı hiç ihmal etmiyorum, toplantı yapmayan yeni aday getirmeyen gruplar büyümüyor hatta küçülebiliyor bu yüzden danışmanlarıma toplantılara yeni aday getirmelerinin önemini anlatmaya çalışıyorum. Hiç kayıt yapamıyorum, çevrem yok diyen arkadaşlara en iyi önerebileceğim tavsiyem sizde Fırsat Toplantılarınızı ihmal etmeyin, bu iş için sadece 2 kişiyi tanımanız yeterli, bu iki kişiye haftaya 2 şer kişi ile toplantıya gelmesi için motivelendiririm gerekirse ödüllendiririm sonra haftaya her gelen kişilere de aynı işlemi uygularım.
Kar tanesi gibi küçük ve kısa ömürlü olmaktansa bu iki kişilik yöntem ile kocaman bir çığa dönüşmek mümkün.

Birçoğumuzun ortak sorunu sipariş alamıyorum, kataloğu gösteremiyorum oluyor, sizlere sipariş toplamanız için benim uyguladığım en iyi yöntemi öneririm; nasıl mı?

Her ay en az 10 katalog sipariş ederim bu benim işime yatırımımdır, bu 10 kataloğu 10 farklı arkadaşıma, tanıdıklarıma şu sözleri diyerek bırakırım ; “Bu bizim bu ayki kataloğumuz, çok cazip indirimler var al sende kalsın incelersin.” Bunlar bana göre sihirli sözler , çünkü ayak üstü ona katalog gösterip bir şeyler satmaya çalışmak çoğu zaman iyi sonuç vermeyebiliyor fakat kataloğu ona bırakmak onun boş zamanlarında kataloğu daha detaylı incelemesine olanak sağlıyor , hangi bayan boş zamanında katalog incelemekten zevk almaz ki? 3 gün sonra onu arayarak şu sihirli sözleri söylerim “ sana katalog bırakmıştım inceledin mi? ben şimdi siparişlerimi giriyorum varsa seninde istediğin bir şeyler onlarıda isteyelim”

Emin olunki o katalogdan muhakkak sipariş geliyor, zaten kataloğumuzdaki ürünler o kadar güzel ki , siz yeter ki gösterin, bırakın, katalog kendi kendine zaten satıyor.

Bir diğer etkili satış yöntem ise şudur: Katalogdan o ay satabileceğim cazip olan indirimli ürünleri sipariş ederim , ürünlerim gelir ve ben göstererek satarım , çünkü bazı insanlar ürünü görerek, koklayarak, boyutuna bakarak çok daha iyi ikna olup alıyorlar.Ben buna sıcak satış diyorum.

Sevgili arkadaşlar bir çoğumuz eşim, arkadaşım, annem, babam vs. gibi destek olmuyor köstek oluyor diyor.Size tavsiyem herkesin düşüncesine saygı gösterin ama işinizi çok ciddiye alın , o zaman aileniz ve sevdiklerinizde ciddiye alacaktır.Bundan emin olabilirsiniz.

Zaman zaman tüm danışmanlarımızın yaşadığı sıkıntıları bende yaşıyorum ama şunu biliyorum ki işlerinde ve yaşamlarında pürüzlerle karşılaştığında pes eden insanlar asla başarılı olamazlar.

Ve son söz : Hiçbir şampiyon zorluklarla karşılaşmadığı için şampiyon olmamıştır! Herşeye rağmen devam ettiği için şampiyon olmuştur!!! Asıl sorun şudur: Pes etmeyen bir şampiyon ruhunuz var mı????

Çok yakında Altın Direktör olarak görüşmek dileği ile,

Sevgilerimle,

 

S, Sena

Farmasi Direktör


Nisan 2013 / Altın Direktör